Atgimę Kauko laiptai

1936 m. pastatyti Kauko laiptai nuo pat Tarpukario laikomi vienu iš mylimiausių Kauno simbolių. Legendinis objektas pilnai rekonstruotas 2019 m., o centrinę miesto dalį su Žaliakalniu jungiančia trasa vėl kursuoja kauniečiai bei miesto svečiai.

Viršutinėje laiptų terasoje neišvaizdų ir savo funkcijos neatlikdavusį baseiną pakeitė granito danga išgrįsta aikštė, tačiau išsaugotas svarbus akcentas – skulptūra „Poilsis“. Šiltuoju metų laiku iš grindinio ištrykšta fontanai.

Čia įrengti vienodo dizaino granito suoliukai, o tamsiuoju paros metu laiptus apšviečia šviestuvai, išdėstyti abejose tako pusėse. Jų šviesa krenta tiek ant gatvės, tiek ant šlaito.

Rekonstruojant vieną gražiausių Tarpukario architektūros objektų, išsaugotos autentiškos granitinės laiptų pakopos, o turėklai – restauruoti. Tvarkant Kauko laiptus sutvirtinti ir juos juosiantys šlaitai. Jie padengti geotekstiliniais dembliais, užpilti juodžemiu ir užsėti veja.

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.