Mokslo muziejus „Mokslo sala“

Kaunas ir Lietuva pagaliau turės šiuolaikinį mokslo muziejų! Visame pasaulyje itin populiarūs ir šimtų tūkstančių lankytojų per metus sulaukiantys mokslo muziejai tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius skatina domėtis mokslu ir suprasti mūsų gyvenimus keičiančius atradimus.

Nemuno saloje iškilsiančiame interaktyviame mokslo ir inovacijų centre lankytojai galės prisiliesti prie technologijų, iš arčiau susipažinti su šių dienų naujovėmis. Kauniečių ir turistų traukos centre per metus tikimasi sulaukti apie 300 tūkst. lankytojų.

Ispanijos ir Australijos kompanijos „SMAR Architecture Studio“ parengtas projektas išsiskiria unikaliais architektūriniais ir dizaino sprendiniais, bet tuo pačiu puikiai integruojasi į kauniečių pamėgtą natūralų Nemuno salos kraštovaizdį.

Pasak ekspertų, tai bus unikalus statinys visoje Europoje, jo akcentu ir tikra puošmena taps pasvirusi 21 metro skersmens „disko“ konstrukcija, „pakibsianti“ virš įėjimo į muziejų. Jo viduje – nuolatinė ir kintanti ekspozicijos, STEAM laboratorijos, virtualių projekcijų erdvės. Šiuolaikiškame muziejuje taip pat įsikurs kavinės, konferencijų salės, dirbtuvės bei administracinė dalis.

Po dvejų mėnesių bus paruoštas darbo projektas su kuriuo startuos bendrovės „Autokausta“ technika. Statybos darbus planuojama pabaigti 2022 m.

 

Projekto progresas
Pradžia
Pabaiga
1. Tarptautinis architektūrinis konkursas
2. Rengiamas techninis projektas ir ekspozicijos koncepcija
3. Statybos darbų konkursas
4. Statybos darbų sutarties pasirašymas
5. Statybos darbai
6. Ekspozicijos sukūrimas
7. Atidarymas