Mokslo muziejus „Mokslo sala“

Kaunas ir Lietuva pagaliau turės šiuolaikinį mokslo muziejų! Visame pasaulyje itin populiarūs ir šimtų tūkstančių lankytojų per metus sulaukiantys mokslo muziejai tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius skatina domėtis mokslu ir suprasti mūsų gyvenimus keičiančius atradimus.

Išskirtinio dizaino 11,5 tūkst. kv. metrų ploto muziejaus pastate išsiteks interaktyvios nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos, kavinės bei administracinė dalis. Čia per metus tikimasi sulaukti apie 300 tūkst. lankytojų.

A++ energinio naudingumo klasės pastatą, kuris puikiai integruojasi į kauniečių pamėgtą natūralų Nemuno salos kraštovaizdį, suprojektavo Ispanijos ir Australijos architektų kompanijos „SMAR Architecture Studio“, o techninę dalį padeda įgyvendinti architekto Gintauto Natkevičiaus vadovaujama komanda. Bendra viso projekto vertė siekia apie 32 mln. eurų. 

„Mokslo sala“ bus unikalus statinys ne tik Lietuvoje, bet visoje Europoje –  pagrindiniu jo akcentu ir tikra puošmena taps pasvirusi 21 metro skersmens „disko“ konstrukcija, „pakibsianti“ virš įėjimo į muziejų. 

Nemuno saloje rangos darbai pradėti 2020 m. rugsėjį, o statybą planuojama pabaigti 2022 m.

Projekto progresas
Pradžia
Pabaiga
1. Tarptautinis architektūrinis konkursas
2. Rengiamas techninis projektas ir ekspozicijos koncepcija
3. Statybos darbų konkursas
4. Statybos darbų sutarties pasirašymas
5. Statybos darbai
6. Ekspozicijos sukūrimas
7. Atidarymas